Nová chatka pro Pobyt ve tmě – Poustevna Strom života

Bylo to v zimě, přesněji v Prosinci 2015, kdy jsem dostal vizi na stavbu další chatky pro pobyt ve tmě, tedy chatky elementu Vody. Sněžilo, bylo pět pod nulou a v době kdy ostatní užívali vánoční svátky, startoval jsem motorovou pilu abych vykácel nálet ve strání pro její stavbu. 

Po celodenní práci jsem si zmrzlý sednul na pařez a říkám si. „Je to náročné, ale bude to stát za to, lidé si to užijí, budou mít při pobytu ve tmě možnost být v solné jeskyní, ležet ve vířivé vaně, zkrátka si to užijí… „Sice jsem byl promrzlý na kost, ale vnitřně mě hřála tato myšlenka nové chatky a úžasného prožitku pro účastníky pobytu ve tmě…

Tak si sedím, odpočívám a přichází další vize…
Pak do tohoto rozjímání přichází další myšlenky, najednou ale opačné: „Není to už až moc? takový luxus? vždyť v Tibetu byli v jeskyních mniši o studené vodě a chlebu celé dny ve tmě. “ Myšlenky se začali hrnout jedna za druhou, až přišel téměř rozkaz: „Tak postav něco pro pravé poustevníky, postav Poustevnu !“

Děkuji za 6 měsíců práce, vše co jsme měli jsme do toho dali, vaše podpora a podpora stvořitele…
Myšlenka Poustevny o niž píšu se nyní zhmotnila do reality (o chatce elementu Vody napíšu rovněž), trvalo to 6 měsíců. Děkuji za podporu a pomoc desítkám přátel, jenž se na výstavbě podíleli a pomáhali v zimě a v dešti  – bez vás by to přátelé nebylo. Děkuji za podporu stvořiteli, jenž nám umožnil toto dílo vykonat. Poustevna je v provozu a je plnohodnotnou chatkou pro pobyt ve tmě, ovšem s dostupnosti pouze studené vody. Tedy chatka pro pravé poustevníky 🙂 Je také trošku menší než ostatní, ale dostačující ke cvičení. Všechny další aspekty pohodlí jsou samozřejmě k dispozici.

Proč dostala přívlastek v názvu Strom života?
Spíše než o chatce se dá hovořit o uměleckém díle, za což děkuji Ondrovi, jenž chatku pomáhal stavět. Energetickou podporu pobytu ve tmě a duši chatce dodává Strom života, který vévodí pobytové místnosti. Namalovaný strom rozprostírá své větve a korunu do plastického ztvárnění celého stropu chatky, jenž proměnil kvalitní pěnovou izolaci v úžasné umělecké dílo plastické koruny větví a listí stromu.

Chatka je postavena jako malý pasivní dům – celá zaizolována nejkvalitnější pěnovou izolací. Vzhled poustevny a pobytí desek je pouze designový prvek – nikoliv stlučení chatky z desek jak by se mohlo zdát :)

Velikost pobytové místnosti a možnosti cvičení 
Velikost pobytové místnosti je cca 8 metrů čtverečních. Chatka je vhodná pro běžné kondiční cvičení či cvičení Pěti Tibeťanů. Pokud ovšem cvičíte speciální asány z jógy, či požadujete více místo pro pobyt samotný či cvičení pak vám doporučíme raději chatky elementu Země, Vody či největší chatku elementu Vzduchu.

 

Více informací o chatce a další fotografie, či videa najdete v případě zájmu o pobyt ve tmě v online rezervačním systému Místa v srdci zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *