Labyrint

Labyrint je jedna z nejstarších duchovních a terapeutických léčebných pomůcek – cesta k najití vlastního středu. Labyrint nás vede ke středu a opět stejnou cestou zpět. Při procházení labyrintem dochází ke změně stavu vědomí.

V Místě v srdci jsme postavili sedmi okruhový Labyrint na ploše téměř 400 m2 – a vy si ho můžete projít…

Historie labyrintů

250

Stavby sedmi okruhových Labyrint byly nalezeny po celém světě, zejména v Číně, Tibetu, Anglii, Irsku, Peru a i Egyptě nebo na desítkách podlah kostelů pro celé Evropě.

Přesto se tento typ Labyrintu a jeho vzniku přisuzuje Řecku a to díky legendě o Minotaurosovi.

Labyrint jako pohyb energie životní síly

Pokud procházíme Labyrintem, pohybujeme se při otáčení se v něm různýmí stavy vědomí a to nám přináší specifický zážitek. Způsobuje to pohyb energie životní síly skrze čakry dle následujícího vzorce: 3 – 2 – 1 – 4 – 7 – 6 – 5.

Energie začíná ve třetí čakře, pak se přesune do druhé, pak do první, pak přeskočí k srdci do čtvrté a pak do středu hlavy do epifýzy sedmá čakra, pak do přední části k hypofýze šesté čakře a poté dolů k páté čakře.

Pokud nakreslíme čáry (počet čar označuje, která ze sedmi cest to je), postupně podle chůze na cestě 3 – 2 – 1 – 4 – 7 – 6 – 5 vytvoří to podle pana Andersona tvar poháru viz obrázek. P. Andesron se domnívá, že tento konkrétní Labyrint má vztah ke tvaru svatého grálu a jeho tajnému vedení.

Kompletní průvodce a popis k labyrintu

Bezplatný ebook ke stažení zde.

Jak probíhala výstavba labyrintu v Místě v srdci

Napište nám