Jak hodnotí účastníci pobyt ve tmě


09 2020 Eva:  Do Tmy jsem jela hlavně z hecu

Dobrý den Vladimíre,
v pátek to budou dva měsíce, co jsme se poprvé potkali. Do Tmy jsem jela hlavně z hecu (jen jsem chtěla zjistit, zda dokážu strávit pár dnů sama) a současně jsem doufala v „nějakou“ změnu. Neměla jsem žádnou představu. Zrcadlo, které jsi my nastavil bylo absolutně přímočaré. Bylo drsné, ale pravdivé. Za to Ti moc děkuji.

Během minulých dvou měsíců jsem se velmi často do Tmy vracela a vlastně se stále vracím. Přehodnotila jsem svůj postoj k lidem. Mám co napravovat. A musím přiznat, jde to ztuha. Prakticky každý den to zkouším od začátku. Mluvila jsem o tom, že mám neurovnané vztahy s kolegou. Teprve tento týden jsem měla příležitost udělat první krok k tomu, aby se vztah urovnal. Kolega zareagoval pozitivně. Zjistila jsem, že se méně bojím a straním lidí. Taky jsem pochopila, z čeho ten strach pramení a rozkryla další místa, kde je potřeba zapracovat.

Nevím, zda volím správná slova „smíření, láska, napojení, pocit štěstí, radost“, použil jsi nějaký takový termín a já jsem nechápala, o čem to mluvíš. Myslím, že už vím. Jeden jediný den jsem cítila celou svou bytostí, že jsem šťastná, že mám ráda lidi kolem sebe, že svět a bytí zde, vnímám pozitivně… bylo to něco, co jsem nikdy nezažila… vlastně jsem se ten den jen usmívala a lidi, které jsem potkávala, se usmívali také… a vlastně to bylo ve chvíli, kdy jsem upozadila, vypnula „já“.

Šla jsem do Tmy z hecu a pro „nějakou“ změnu. Odnesla jsem si jiný pohled na lidi i na sebe. Vladimíre, děkuji Ti.Přeji vše dobré a srdečně zdravím,Eva

08 2020 Michaela:  Týden ve tmě mi přinesl odpovědi

Právě jsem prošla týdenním pobytem ve tmě
Můžu potvrdit její očistné a léčivé účinky. Nedávno jsem si prošla nepříjemným procesem boreliozy. I přes masívní přeléčení antibiotiky mé fyzické problémy přetrvávaly. Dnes můžu říct, že všechny bolesti jsou pryč.
Ve tmě zbystřily všechny mé smysly – chuť, čich, sluch, hmat i orientace v prostoru. Ta sice nepatří mezi smysly, ale při pohybu ve tmě mi nahradila zrak.
Po návratu na světlo se mi úžasné zostřil zrak. Nějakou chvíli jsem měla dokonce pocit, že se mi zaktivizovaly režimy makro a zoom.
Vladimir Bohm je ten nejhodnější a nejlaskavější průvodcem tmou, jakého si jen můžete přát. Navíc skvělý kuchař! Celý týden jsem byla na živé stravě, kterou mi Vláďa pečlivě a promyšleně připravoval. Každé jídlo bylo pro mě dobrodružné objevování rafinovaných chutí a kombinací. Taky mě rozmazloval pravidelným přísunem úžasné čokolády, bez které zatím nedokážu žít
Když to celé shrnu, jsem dokonale vyspaná a odpočinutá. Dokonale a hluboce pročištěná na těle i na duši. A cítím se dokonale zharmonizovaná.
Vláďo, z celého srdce Ti moc děkuji Jana

Napište hodnocení přínosu pobytu a našeho přístupu

Děkujeme všem co jste u nás byly na pobytu ve tmě. Pobytem ve tmě vše pro mnohé začíná… napište prosím vaše hodnocení přínosu tmy a našeho přístupu buď do komentářů níže, nebo pošlete na email a já ho zde vystavím. děkujeme, nechť je vaše zkušenost inspirací pro ostatní vladimir.bohm@gmail.com

4 komentáře u „Jak hodnotí účastníci pobyt ve tmě“

 1. Na týdenní pobyt ve tmě jsem si nemohla vybrat lepší místo a to nejen lokalitou, ale zejména přístupem všech lidí kolem. Kromě výborného jídla , vstřícnosti si nejvíce uvědomuji možnost volby vždy a stále během pobytu , stejně jako je to v životě, na to mnozí zapomínáme..
  Využila jsem možnosti si psát poznámky, ve tmě je to zajímavé 🙂 , a dnes, když si je občas pročítám i úsměvné- platí pouze pro grafiku..Jinak je to vcelku nářez..
  Děkuji všem, díky kterým jsem to mohla zažít,prožít a přežít . Marcela

 2. Ahoj, ode dne 24.11.2018 jsem byl v Místě v srdci na pobytu ve tmě, chci velmi poděkovat Vladimírovi a Ance, Vláďovi za profesionální a hlavně lidský přístup, který mi určitě pobyt zpříjemňoval a Ance za její výýýýborné jídla která každý den s láskou vařila 🙂 Mít takovou kuchařku doma, nejím od toho dne maso :))) (a to jsem docela velký masožravec). Prostředí krásné, zvláště jsem uvítal, že v chatka byla dosti dobře izolovaná od vnějších zvuků, max. jsem slyšel cvrlikání ptáků a to bylo spíše příjemné . Chatka čistá, útulná, člověk se v ní dobře orientoval. Pokud někdo zvažuje pobyt ve tmě, ani minutu nepřemýšlejte zda toto místo je vhodné, protože Vám řeknu : JE!!! 😀 Ještě jednou děkuji za to co pro lidi děláte a budu se těšit opět na viděnou. S láskou Adam Grabarczyk

 3. Ahoj všem. Jmenuji se Jana a byla jsem v chatce Voda. Děkuji všem co se o nás tak dobře starali. Vynikající jídlo, ale především co mne nejvíce dalo bylo sdílení prožitých zážitků ve tmě. Dozvěděla jsem se spostu věcí na které jsem si pokládala sama otázky, ale nedokázala jsem si odpovědět. Zde jsem odpovědi dostala. Například proč se na tento svět rodíme a za jakým účelem .Co je podstatou života a jak fungují přírodní zákony. Rozhodně to nebyl můj poslední pobyt v Místě v srdci. Ve tmě jsem žila úplně jiný život než zde ve ,, světě lží a polopravd “. I tma má svá světla a tma vůbec není. Zrovna tak ticho – slyšela jsem nádherné jemné zvuky …odkud? no tam odněkud co neznáme …prožila jsem nádherný relax kde člověk nemusí vůbec nic -ani se oblékat ani se malovat , nemůže číst , stará se jen o sebe kdy se vyspí nebo nají, přemyšlí . Je to taková schůzka sama se sebou.
  Tot mé sdílení s Vámi kdo čtou tyto řádky.
  Moc Vás všechny zdravím a kdo ještě nezkusil pobyt ve tmě z různých důvodů tak nemá na co čekat a jít do toho . Strach zde není.

  Jana

 4. ahoj tady robert
  v miste v srdci sem nedavno stravil 3 tydny ve tme. bylo to men narocne nez v loni kdy sem ve tme stravil 2 tydny. tentokrat sa vyplavilo z tela men traumat a bolesti z dectvi. co sem si odnesl bylo hlavne uvedomeni jak potlacena bolest z dectvi me v dospelosti podvedome skoro neustale ovlada a jedina cesta pro me ven je pres telo, citeni a integraci pocitu a emoci kere sem v minulosti casto potlacoval.
  jidlo bylo skvele a pobyt ve tme taky.
  dekuju moc za vsecko. ahoj robert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.