Historie výstavby Místa v srdci

Každý týden musí být něco nového či vylepšeného.
Takový máme v Místě v srdci vnitřní závazek směrem k Vám ❤️. Zde je pouze zlomek toho nejdůležitějšího co děláme.

2024

Dokončení Sauny, aneb proměna dílny na úžasný odpočinkový prostor dvou typů saun.

Kompletní rekonstrukce Chatky elementu Vzduchu pro pobyt ve tmě. Nový koberec, osvětlení, vnitřní nátěr, přestavba na tišší ventilace a nová okenice.

2023

Rekonstrukce technologií. Nové rozvody vody, elektriky, odpadů a příprava nové vzduchotechniky.

Zahájili jsme budování vodního světa v relaxační a odpočinkové zóně. Jezírko pro ryby, okrasné rostliny, následovat bude velké koupací jezírko. Samozřejmě potůčky a vodopády k tomu. Vše proto, aby jste si u nás před či po pobytu ve tmě, nebo ústraní dokonale odpočinuli.

Pro váš dokonalý odpočinek před či po pobytu ve tmě rozšiřujeme relaxační zónu o Finskou a Bio saunu.

2022

Do chatek pro pobyt ve tmě – elementu Vzduchu, Země a Vody jsme nainstalovali digitální klimatizační jednotky. Jednoduše si budete moci nastavit teplotu v chatce i přes léto.

Chatka Poustevna byla kompletně zrekonstruovaná a přestavěna na chatku elementu Dřeva.  Při pobytu v chatce se „dotknete energie“ několika druhů dřeva. Více zde.

Pokud k nám přijedete na pobyt v ústraní do Lipěnky, či si jen tak budete chtít odpočinout po pobytu ve tmě, chatka Lipěnka má pro vás novou malou kuchyňku. Více o chatce Lipěnka a relaxačním pobytu v ústraní zde.

Zelená energie v Místě v srdci. Jednoduše řečeno, když si při pobytu ve tmě pustíte teplou vodu, nebo zapnete topení, více než polovina spotřeby bude pokryta sluncem.

2021

Venkovní areál – odpočinková a relaxační zóna získala tolik potřebnou novou koupelnu, sprchu i záchod. Tohle už byla zkrátka nutnost udělat. Více zde.

Dokončili jsme rozsáhlou rekonstrukci chatky Země. Získala nový strop s lepší izolací, obložení pobytové místnosti palubkami, nátěr stěn, nové osvětlení přizpůsobené na zvyknutí si na světlo před a po zahájení pobytu, nové rozmístění vzduchotechniky pro lepší cirkulaci vzduchu a odhlučnění ventilátorů, které již nejsou téměř slyšet. Více zde.

Sprchování v naprosté tmě nebylo nikdy snaží. V chatce elementu Vzduchu je nový sprchová kout. Téměř bezbariérový vstup, žádné posuvné dveře ani závěsy. Více zde.

2019, 2020

Po dvou letech vyřizování máme konečně stavební povolení a začali jsme bagrování základů pro Pyramidu Sjednocení ve skalním masivu o rozměrech 20 x 20 metrů a metr do hloubky. Dále přeložení přístupové silnice k Pyramidě Sjednocení a vybudování dalšího přírodního ostrůvku v Místě v srdci.

2018

Abrahamův přístřešek je místo, kde budou probíhat setkání pro podporu duchovního rozvoje, než se postaví Pyramida Sjednocení. Více informací o Abrahamově přístřešku zde.

2018 – Stavba brány Místa v srdci

Rozpadající se brána pro vjezd aut a vchod do Místa v srdci se po více než třech letech přípravy návrhů realizovala do výsledné podoby. Pokud k nám zavítáte, nemusíte hledat číslo popisné, vstup do Místa v srdci určitě nepřehlédnete. Pojďme se podívat na video od vize až po realizaci.

2017 – Stavba chatky elementu Vody pro pobyt ve tmě

Chatka elementu vody – Relaxace ve vodě s kombinaci se solnou jeskyní má pozitivní přínos pro dýchání, neboť sůl zvyšuje tvorbu negativních iontů, jenž mají blahodárný vliv na člověka. Ti jenž se pobytu ve tmě zde zúčastnili nazývali pobyt Wellness pobytem ve tmě a ve vířivé vaně trávili několik hodin denně. Více o chatce elementu vody zde.

2017 – Stavba chatky Poustevny pro pobyt ve tmě

Chatka Poustevna – Strom Života. Pasivní nezávislí domeček pro pobyt ve tmě získal název „Poustevna“ díky myšlence a následné realizaci dostupnosti pouze studené vody na mytí. Tedy domeček pro pravé poustevníky. Více o chatce poustevna zde

2015 – Budujeme relaxační Pyramidu

Relaxační pyramida pro odpočinek v tichém prostředí lesa. S posezením u Anděla s krásným výhledem do lesního údolí. Více o relaxační pyramidě zde.

2014 – Výstavba chatky elementu Vzduchu pro pobyt ve tmě

Chatka elementu vzduchu je celodřevěná, avšak tepelně i zvukově izolována. Na kraji u lesa, v mírném kopečku se tyčí na pilířích přibližně dva metry nad zemí. Ovívána větrem, zastíněna stromy z okolí vám poskytne krásnou energii pro pobyt ve tmě. Chatka je velmi prostorná a přizpůsobena pro pobyty páru ve tmě, je také vhodná pro všechny, kdo chtějí hodně cvičit a mít spoustu prostoru okolo sebe. Více informací o chatce elementu Vzduchu zde.

2013 – Výstavba chatky elementu Země pro pobyt ve tmě

Vznikla první chatka pro pobyt v Místě v srdci, jenž je velmi dobře zvukově izolovaná. Jak již z názvu chatky vypovídá, má spojitost se zemí. Ze dvou třetin je zakopána do skalního masivu, proto je označena elementem země.

Jedná se o dvojitou betonovou konstrukci. Jednoduše řečeno postavili jsme domeček, zaizolovali, pak ponechali vzduchovou mezeru a následně postavili druhou zeď. Díky této konstrukci je v chatce téměř dokonalé ticho. Více informací o chatce elementu Země zde.

2013 – Vše začalo vizí a koupi pozemku

V roce 2013 jsem na svém prvním pobytu ve tmě získal vizi Místa v srdci. Vybudovat místo pro podporu duchovního rozvoje, pomoci lidem najít odpovědi nejen na otázku: Co je smyslem života? Po návratu jsem namaloval vizi na papír, koupil pozemek, opustil starý život, investoval všechny své finanční prostředky co jsem za život vydělal a začal s výstavbou.

Pozemek – zahrada kde nebylo nic. Budování mohlo začít

Napište nám