Finská a Bio sauna

Nástup, či ukončení pobytu ve tmě, nebo průběh pobytu v ústraní si můžete zpříjemnit a relaxovat ve Finské a Bio sauně.

Finská a Bio sauna, dvě sauny v jedné

Finská Sauna – je velmi oblíbená nejen z důvodu relaxace, ale také pro svůj zdravotní přínos. Posiluje srdce a zlepšuje prokrvení cév a zlepšení cirkulace krve v těle. Při pobytu ve finské sauně se člověku zvýší srdeční tempo o 30-75%, proto je to dobrá prevence proti nemocem oběhového systému. můžete si nastavit elektronicky teplotu a vlhkost.

Bio Sauna – je kombinace parní a finské sauny. Nabízí to nejlepší z obou typů. Je pro všechny, kdo nemají rádi silné horko finské sauny nebo velké množství páry v parní sauně. Dokonce do ní mohou i lidé se zdravotními problémy, které jim návštěvu finské sauny neumožní. Bio sauna má díky své kombinaci technologií obzvlášť blahodárné účinky na tělo i mysl. Pobyt můžete navíc doplnit o použití vůně esenciálního oleje.

Teplotu a vlhkost si můžete sami regulovat

Saunová kamna jsou na elektriku. Jednoduše si můžete nastavit teplotu a vlhkost v sauně dle vašich požadavků do maximálního součtu hodnot teploty a vlhkosti 140.

Jak se správně saunovat

  • Před vstupem do sauny si sundejte šperky, hodinky a další kovové předměty.
  • Osprchujte se a důkladně osušte. Do sauny vstupujeme oděni do prostěradla, nebo nazí.
  • První pobyt v sauně by měl trvat 8–12 minut. Nezůstávejte, jestliže se nám točí hlava nebo máme jiné zdravotní obtíže.
  • Ochladtě se ve sprše s ledovou vodou
  • Odpočívejte si v relaxační zóně alespoň 10–15 minut.
  • Celý cyklus opakovat ideálně absolvovat celkem 3 kolečka. Pijte dostatek čisté vody.

Zdravotní omezení sauny

Pokud máte problémy se srdcem, křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, saunu si raději odřekněte. V případě že užíváte prášky, léčite se či jste po nemoci a nejste jisti, zda je pro Vás saunování vhodné, poraďte se se svým lékařem.

Příspěvek za využití sauny

Privátní využití – jedna osoba celodenní vstup bez omezení 400 kč. Vemte si sebou vlastní ručník a prostěradlo.

Jak jsme začínali s výstavbou

Mnoha z vás se ptalo: „Co sauna, nebude? to by bylo super…“ Tak jsme se pustili do přestavby dílny a za tři měsíce bylo hotovo.

Upozornění
Nejedná se o veřejně poskytovanou službu. Neposkytujeme žádné saunovací služby. Vstup je pouze pro komunitu přátel Místa v srdci z.s., účastníky našich kurzů, účastníky pobytu ve tmě a jejich rodinné příslušníky na základě předchozí písemné či telefonické dohody. děkujeme za pochopení

Napište nám