Chatka elementu Dřeva

Chatka elementu Dřeva získala svůj název díky použité kombinaci dřevěných materiálů a jejího vybavení. Proč dřevo? Dřevo je přírodní materiál, který je nejblíže přirozené existenci i potřebám člověka. Při pobytu v chatce se „dotknete energie“ několika druhů dřeva.

🌲 Vnitřní i vnější stěny chatky jsou obloženy smrkovým dřevem. Smrk je nazýván také „Strom života.“ Bdí nad každým zrozením, dodává pocit síly a pevnosti (životní síla). Upevňuje nervy, při revmatismu, bolestech zad a páteře.

🌲 Podlaha pobytové místnosti je z modřínu. Energie modřínu omlazuje fyzicky i psychicky. Zbavuje nedostatku sebedůvěry a přináší dobrou náladu, takže se dobře hodí pro pesimisty. Pomáhá v řešení komplikovaných životních situací, povzbudí trpělivost a vytrvalost.

🌲 Stolek z jabloňového masivu. Jabloň je posvátný strom. Pomáhá při pocitech nečistoty a hanby. Stimuluje harmonii a vnitřní očištění. Podporuje plodnost, dlouhověkost, posiluje nervovou soustavu a srdce. Rozvíjí dlouhotrvající vnitřní mládí a blaženost člověka. U žen rozvíjí jemnost a citlivost. Má schopnost pomáhat trpícím. Je symbolem života, lásky, dokonalosti a plodnosti. Symbolem spojení člověka s přírodou, mezi životem a smrtí, mezi tímto a duchovním světem.

🌲 Taburet na sezení je z jasanového dřeva. Jasan upevňuje pocit svobody a schopnost chápat posloupnost věcí i života, posiluje vůli, mírní deprese i smutek. Podporuje vnitřní připravenost, nezávislost a ctižádost.

🌲 Police na oblečení jsou z borovicového dřeva. Borovice dodává vitalitu a působí blahodárně, posiluje zvláště průdušky a plíce a také pomáhá na žaludeční vředy. Uklidňuje nervy člověka, a přináší nám rychlé vyladění naší vnitřní rovnováhy.

🌲 Servírovací podnos z Pavlonie, tzv. čínská krasavice nebo také „strom štěstí“, protože ve společnosti dřeva z Pavlovnie se člověk cítí dobře.

Energetickou podporu pobytu a duši chatce dodává také Strom života, jenž vévodí pobytové místnosti. Namalovaný strom rozprostírá své větve a korunu
do plastického ztvárnění celého stropu chatky, jenž proměnil kvalitní pěnovou izolaci v úžasné umělecké dílo plastické koruny větví a listí stromu.

Velikost pobytové místnosti je 2,9 m x 2,5 m tedy cca 8 metrů čtverečních. Chatka je vhodná pro běžné kondiční cvičení. Pokud požadujete více místa pro cvičení, pak vám doporučíme chatky elementu Země, Vody či největší chatku elementu Vzduchu.

Vybavení chatky

 • Matrace na roštu na zemi, polštář, peřina (pro alergiky)
 • Meditační polštářek, karimatka na cvičení jógy
 • Stoleček, taburet a židle
 • Větrání skrze výkonnou rekuperační jednotku
 • Topení
 • Splachovací záchod
 • Masážní sprcha a umyvadlo s teplou vodou
 • V chatce je výborná pitná voda
 • Plastový a plechový hrníček na pití, příbory, tác
 • Přehrávač USB
 • Zvonkohra Koshi elementu Dřeva

🔆 Speciální osvětlení pro přechod do Tmy a ze Tmy na světlo
Žárovky neobsahují modrou, azurovou ani zelenou složku světla. Takové světlo navozuje včasný nástup spánkových fází a podporuje relaxaci a vyplavení melatoninu.

🔔 Zvonkohra Koshi element Dřeva
Přehrát delší ukázku zvuku.

👉 Volné termíny pro online rezervaci pobytu ve tmě 👈

Napište nám