Chatka elementu Země

Chatka se nachází na krásném místě v lese, kam nedoléhají žádné zvuky civilizace, a je velmi dobře zvukově izolovaná. Jak již z názvu chatky vyplývá, má spojitost se zemí. Ze dvou třetin je zakopána do skalního masivu, proto dostala název chatka elementu Země.

Jedná se o dvojitou betonovou konstrukci. Jednoduše řečeno postavili jsme domeček, zaizolovali, pak ponechali vzduchovou mezeru a následně postavili druhou zeď. Díky této konstrukci je v chatce téměř dokonalé ticho.

Pobytová místnost je půlkruhová, prostorná, vhodná pro cvičení jógy, pěti tibeťanů či dalších pohybových aktivit. Silná energie a unikátní řešení vytváří z tohoto prostoru ideální místo pro pobyt ve tmě.

Konstrukčně se jedná o nezávislý pasivní dům, který je k dispozici celoročně. Teplotu a větrání si nastavíte dle vašich potřeb.

Vybavení chatky

– Postel, polštář, peřina, deka (pro alergiky)
– Meditační polštářek, karimatka na cvičení jógy
– Křeslo
– Nezávislé výkonné větrání
🌞❄️ Tepelné čerpadlo – klimatizační – topící jednotka
možnost nastavit v chatce digitálně teplotu v rozmezí 19 až 30 stupňů

– Splachovací záchod
– Masážní sprcha a umyvadlo s teplou vodou
– V chatce je výborná pitná voda
– Plastové hrníčky na pití, příbory
– Přehrávač USB

Volné termíny pro online rezervaci pobytu ve tmě
Chatku, respektive pasivní domeček, elementu Země neustále vylepšujeme na základě vašich podnětů a naších zkušeností s terapii tmou

10.12. 2022 – Klimatizační jednotka.

1.12. 2021 – Nový strop s lepší izolací, obložení pobytové místnosti palubkami, nátěr stěn, nové osvětlení přizpůsobené tomu, abyste si zvykli na světlo před a po zahájení pobytu, nové rozmístění vzduchotechniky pro lepší cirkulaci vzduchu a odhlučnění ventilátorů, které již nejsou téměř slyšet. Fotky z rekonstrukce a aktuální vnitřní podobu chatky uvidíte zde.

1.3. 2020 – Instalace nového výkonného větracího systému
Jeden ventilátor vhání čerstvý vzduch a druhý odtahuje použitý vzduch. Ventilátory jsou umístěny mimo pobytovou místnost v předsíni, tak vás zvuk z ventilace nebude rušit. Celá chatka je kompletně vyvětrána za 30 minut.

Z historie výstavby

V tomto videu vám představím unikátní stavební řešení chatky, průběh výkopových prací a okolí. Díky tomuto videu zjistíte, zda s vámi rezonuje chatka a okolí samotné…

Průběh stavby a vnitřní koncepce chatky

Výstavba v číslech: Vybagrováno 20 kubíků skály, dovezeno 34 tun betonových cihel, 16 tun písku a cementu. To vše na chatku o rozloze 24 metrů čtverečních. Ve videu vás seznámím s postupem výstavby a představím vám vnitřní koncepci chatky.

Volné termíny pro online rezervaci pobytu ve tmě