Chatka elementu Země

Chatka se nachází na krásném místě v lese, kam nedoléhají žádné zvuky civilizace, a je velmi dobře zvukově izolovaná. Jak již z názvu chatky vypovídá, má spojitost se zemí. Ze dvou třetin je zakopána do skalního masivu, proto je označena elementem země.

Jedná se o dvojitou betonovou konstrukci. Jednoduše řečeno postavili jsme domeček, zaizolovali, pak ponechali vzduchovou mezeru a následně postavili druhou zeď. Díky této konstrukci je v chatce téměř dokonalé ticho.

Pobytová místnost je půlkruhová, prostorná, vhodná pro cvičení jógy, pěti tibeťanů či dalších pohybových aktivit. Silná energie a unikátní řešení poskytuje ideální místo pro pobyt ve tmě.

Konstrukčně se jedná o nezávislý pasivní dům, který je k dispozici celoročně. Teplotu a větrání si nastavíte dle vašich potřeb.

Vybavení chatky

– Postel, polštář, peřina, deka (pro alergiky)
– Meditační polštářek, karimatka na cvičení jógy
– Nezávislé topení a větrání
– Splachovací záchod
– Masážní sprcha a umyvadlo s teplou vodou
– V chatce je výborná pitná voda
– Plastové hrníčky na pití
– Přehrávač USB

Příprava na výstavbu

V tomto videu vám představím nejen svůj přístup a unikátní koncepci chatky, ale ukáži vám i průběh výkopových prací a okolí. Díky tomuto videu zjistíte, zda s vámi rezonuje chatka, moje filozofie a okolí samotné…

Průběh stavby a vnitřní koncepce chatky

Výstavba v číslech: Vybagrováno 20 kubíků skály, dovezeno 34 tun betonových cihel, 16 tun písku a cementu. To vše na chatku o rozloze 24 metrů čtverečních. Ve videu vás seznámím s postupem výstavby a představím vám vnitřní koncepci chatky.

Rezervace pronájmu chatky & Volné termíny online rezervace zde