Poděkování mojí Porodní asistentce

Poděkování mojí Porodní asistentce

24.7.2015 Porod a Rodičovství 0

jasminkaMoc ráda bych Vám povyprávěla o mojí porodní asistentce. O ženě, která pomohla naší Jasmínce na svět, která mi ukázala jak my ženy dokážeme moc, když se spojíme a sjednotíme svá přání pro lepší svět našich dětí.

Moje touha byla přivést na svět přirozeně dítě, které nebude prožívat trauma u porodu a první minuty po něm. Porodit dítě které mi nikdo nevezme a neodnese pryč a já zůstanu náhle prázdná a bez toho nejcenějšího spojení které hned po porodu vzniká. Tato touha se začala měnit na skutečnost po rozhodnutí porodit doma. O Té nejlepší pro mne a pro Jasmínku jsme se dověděli od přátel, kteří porod s Její pomocí absolvovali. Informaci kterou mi tenkrát zdělili byla: “ Víš, ona moc nemluvila, ale když něco řekla bylo to v ten pravý čas.“ Bylo mi jasné, že je to ta pravá. Zkusila jsem jí kontaktovat, po pár dnech se mi ozvala a domluvili jsme si první schůzku. První co mi věnovala byl krásný úsměv, ten mluvil za vše. Byla tichá a vnímavá, citlivá ke všemu o čem jsme mluvili. Pro mne to byla ukázka tiché, ale zároveň velice silné duše. Bylo to TO co na lidech tak moc obdivuji. Pocítila jsem obrovskou vděčnost, že mi byla poslána do cesty právě tato žena.

Léčivá-pyramida-v-Místě-v-s-srdciNaše další setkání bylo o pár měsíců později v Místě v srdci, kde jsem se rozhodla pro porod. Místo které jsem si vybrala byla malá pyramida na kraji lesa (více o pyramidce zde). I v tomto záměru mne moje asistentka podpořila. Strávila se mnou pár hodin a dala mi pár cenných rad. Bylo mi s ní moc dobře a moje důvěra v to, že se děje všechno správně ještě zesílila a já byla vděčná životu za ten dar.

Nastal den porodu. Přijela přibližně 3 hodiny před porodem a s tatínkem Jasmínky mi dělali tichou společnost při kontrakcích v první a druhé době porodní. Znovu napíšu tichou, protože ticho je velice důležité pro rodící ženu. U porodu se někdy ozvala moje mysl a moje obava-myšlenka, že to trvá dlouho byla zachycena mojí asistentkou, která se jako zázrakem ozvala a řekla, že je to správné a každá žena a porod má svoje tempo. Další radou bylo změnit polohu pro porod hlavičky a následně tělíčka Jasmínky. S velkou Láskou a úctou k životu Jasmínku vzala a dala mi jí na prsa. Prožívali jsem nerušené spojení my rodiče a naše dítě.

Dál se o mne a Jasmínku s láskou starala a dávala nám ze sebe to nejlepší. Obdivovala jsem její sílu i navzdory její únavě, byť sama má k vlastnímu porodu blízko. Obdivuji jí za to, že pomáhá ženám rodit přirozeně a vítá naše děti na svět právě ona. Její práce má nevyčíslitelnou hodnotu pro lepší svět. Je odvážná protože vykonává tuto práci i navzdory zákazu tohoto státu, který nedovoluje porodním asistentkám účastnit se domácích porodů. Má víru v život, ve vyšší moc, v moudrost a sílu ženského těla a v energii která pomáhá rodit děti ženám ne celé planetě.

Děkuji Ti drahá.

Děkuji za naše spojení, když jsme se dívali jedna druhé do očí a prožívali pocit štěstí a vděčnosti z nového života.

Lucia

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *