Historie výstavby

Rok 2016

Byl ve znamení velkého budování a tvoření. Pojďme se podívat, co nám bylo stvořitelem dovoleno učinit ku prospěchu nám všem za což děkuji stvořiteli a vám všem co jste se na tom podíleli ve formě práce, finančního daru či platby za pobyty, neb vše co odbržíme v jakékoliv podobě vkládáme opět do Místa v srdci.

 Chatka elementu Vody pro pobyt ve tmě
chatka-pro-pobyt-ve-tme-v-miste-v-srdci-terapie-tmou

Provedení chatky je ve tvaru pentagramu – vycházející z tvaru molekuly vody jenž tzv. dvaceti stěn dle principů posvátné geometrie. Pro spojení s elementem vody je v chatce postavena solná jeskyně a v ní hydro masážní vana s air bublinkovým systémem pro dokonalou relaxaci, jak účastnící pobytu říkají: „úžasný welness při pobytu ve tmě…“
Video představující chatičku najdete zde.

Chatka Poustevna pro pobyt ve tmě
chatka-pro-pobyt-ve-tme-v-miste-v-srdci-terapie-tmou

Proč název Poustevna? tato úžasná, plnohodnotná chatka pro pobyt ve tmě získala název díky myšlence a následné realizaci dostupnosti pouze studené vody, nikoliv teplé. Tedy chatka pro pravé poustevníky 🙂  Všechny další aspekty pohodlí jsou samozřejmě k dispozici. Chatka je postavena jako malý pasivní dům – celá zaizolována nejkvalitnější pěnovou izolací. Vzhled poustevny a pobytí desek je pouze designový prvek – nikoliv stlučení chatky z desek jak by se mohlo zdát 🙂 Proč přívlastek v názvu Strom života? Spíše než o chatce se dá hovořit o uměleckém díle. Energetickou podporu pobytu a duši chatce dodává Strom života, jenž vévodí pobytové místnosti. Namalovaný strom rozprostírá své větve a korunu do plastického ztvárnění celého stropu chatky
Video představující chatičku najdete zde.

Zahájili se práce na úžasné nové vstupní bráně do Místa v srdci
Rozpadající se brána pro vjezd aut a vchod do Místa v srdci prochází proměnou. V současné době se tvoří úžasné umělecké dílo – Dva andělé – dvě vstupní branky budou držet dva květy života vykládané křišťály – bránu pro vjezd aut. Tento energetický vstup se připravoval a navrhoval tři roky. Nyní díky příspěvku od vás na její výrobu se realizuje a v únoru 2017 bude na místě vítat a sloužit.
vstupni-brana-do-mista-v-srdci

Pokračovali jsme na Labyrintu
Přiznám se, že Labyrintu jsme nevěnovali moc práce. Umístili jsme odhadem cca 4 tuny kameni a udělali další tři kruhy. Slibuji, že v roce 2107 bude zprovozněn .)
labyrint-v-miste-v-srdci

Zahájili jsme stavění nového oplocení
nove oploceni mista v srdci

Z celkových 300 metrů oplocení jenž je třeba udělat, je hotových cca 50 metrů. Dále pokračujeme v čištění prostoru a přípravě místa pro nový plot.

Darovali jsme obci část Místa v srdci pro dětské hřiště
dětské hřiště

Dej a bude ti dáno. Ve hře jenž hrajeme v této době, že nám „něco patří“, pak bychom řekli darovali jsme kus pozemku z Místa v srdci pro dětské hřiště. Naštěstí už to chápeme, že nic nám nikomu nepatří, takže přesněji nestáli jsme životu v cestě a v rohu Místa v srdci je slyšet radostné hlasy dětí…. Modrý sříška je naznačena pyramida kde bude stát.

Hrubá stavbu hobitího domečku


Po roce příprav jsme se pustili do výstavby hobitiho domečku. Domeček je nejen pro nás, ale hlavně i inspirací pro ostatní, že lze postavit krásný domeček v souladu s přírodou do 500 000 kč. Pokud vás výstavba hobitiho domečku zajímá, více o ní píšu a bloguji zde.

 

Rok 2015

Rozšíření Místa v srdci o nový pozemek
Významnou události bylo rozšíření Místa v srdci o vedlejší pozemek. Zde plánujeme výstavbu velká pyramidy (zmenšenina Cheopsovi pyramidy), koupací jezírka a labyrint. Do Výstavby labyrintu jsme se již pustili a umístili prvních 16 tun kamení. V krásném místě uprostřed Místa v srdci a jeho lesíku jsme vybudovali první pyramidku, kde můžete strávit den i noc odpočinkem či meditací.

Výkopové práce pro Menhirové pole
Dále jsme zahájili výkopové práce pro Megalitický kruh s ohništěm – tzv. Menhirové pole. Proč a jak ho stavíme se dozvíte zde.
zacatek vystaby menhiroveho pole
Vznikající Labyrint – více o Labyrintu se dozvíte zde.

probíhající výstavba labyrintu

Léčivá pyramidka
je již dokončena, zateplena i s posezením s Andělem – více o pyramidce a možnosti pobytu v ní se dozvíte zde

Pyramidka v miste v srdci

 

Rok 2014

Byl ve znamení budování chatek pro pobyt ve tmě. Začátkem roku jsme stavěli chatku elementu Země a ke konci roku dostavěli chatku elementu Vzduchu.

Fotka rozestavěné chatky elementu Země. Chatička je již dokončena a více k ni a terapii tmou najdete zde.

budovani chatky pro pobyt ve tme - elementu zeme

Koupelna a záchod pod hvězdami. Taková naše praktická radost 🙂 V přírodě, obklopen stromy a lehkou krycí fólií – bez střechy nad hlavou, stojí malá koupelna se záchodem. PS: Záchodový papír najdete pod květináčem 🙂

zachod a koupelna pod hvezdamy

 

Rok 2013
Při svém prvním týdenním pobytu ve tmě jsem obdržel vizi a záměr vybudovat Místo v srdci. Vizi jsem překreslil do obrázku a níže vidíte tak 50 tou výslednou verzi. Celý rok jsem hledal vhodný pozemek a ke konci roku se podařilo koupit úžasné místo. Místo jenž dostalo název Místo v srdci.

Místo v srdci, jenž nám bylo stvořitelem svěřeno v tomto životě pro realizaci záměru duchovního rozvoje lidí
Realizace Mista v Srdci pobliz Prostejova

Vize, jenž jsem obdržel a nakreslil po pobytu ve tmě
vize Misto v srdci